Typ dnia: Serbia – Norwegia

Sprawdź nasz typ dnia na mecz Serbia – Norwegia, rozgrywany w ramach Ligi Narodów UEFA, w czwartek 2 czerwca 2022 roku, o godzinie 20:45.

Serbia wykorzystała szanse w ostatniej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata z Portugalią na wyjeździe, odnosząc zwycięstwo 1:2 i rezerwując bezpośredni bilet na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Ich bardzo dobra forma została potwierdzona zwycięstwem w meczu towarzyskim 0:1 w Budapeszcie nad Węgrami w marcu, ale kilka dni później, z Danią ponieśli sromotną porażkę 3:0 na wyjeździe.

Choć to mecz towarzyski, to znak, że muszą zrobić znacznie więcej, aby w każdym spotkaniu być na bardzo wysokim poziomie. Mimo to przystępują do Ligi Narodów w bardzo dobrej atmosferze.

Obrońca Spajic (20/0 Kasimpasa) i napastnik Vlahovic (14/7 Juventus) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Norwegia nie sprostała zadaniu i była wystarczająco konkretna w kwalifikacjach, zajmując trzecie miejsce w tabeli z dwoma punktami mniej niż druga w tabeli Turcja i o pięć mniej niż bezpośrednio kwalifikująca się Holandia.

Ich gra defensywna było w porządku, jednak piętnaście bramek strzelonych w dziesięciu meczach nie jest sposobem na zajęcie jednej z dwóch pierwszych pozycji.

W meczach towarzyskich w marcu odnieśli dwa zwycięstwa u siebie, 2:0 ze Słowacją i imponujące 9:0 nad Armenią kilka dni później, głównie dzięki temu, że Ormianie grali w osłabieniu niemal od samego początku spotkania.

Obrońcy Rode Gregersen (5/0, Bordeaux), Ajer (26/0, Brentford), Elabdellaoui (49/0, Galatasaray), pomocnik Solbakken (2/0, Bodo/Glimt) są nieobecni w porównaniu do poprzedniego powołania.

Serbia zapewne wykorzysta Ligę Narodów jako szansę na wzmocnienie zespołu i dalsze ulepszanie drużyny. Norwegia nie będzie łatwym przeciwnikiem, jednak w obecnych okolicznościach zdecydowanie sądzę, że gospodarze prezentują się znacznie lepiej.

W końcu spotkali się w ważnym meczu pod koniec 2020 roku, w barażach o EURO 2020 w Oslo i to Serbowie stworzyli znacznie więcej sytuacji i zasłużyli na zwycięstwo 1:2.

DATA, GODZINA NASZ TYP KURS W LVBET
2 czerwca, 20:45 1 2.01
Łącznie aż 3333zł w bonusach do odebrania w LVBET!
Może sprawdzisz to teraz?
Author: Isobel Hughes