Typ dnia: Rapid Wiedeń – Lechia Gdańsk

Sprawdź nasz typ dnia na mecz Rapid Wiedeń – Lechia Gdańsk, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 21 lipca 2022 roku, o godzinie 19:00.

Rapid Wiedeń ma duże ambicje na nowy sezon, ale nie wystartował zbyt dobrze, odnosząc jedynie niewielkie zwycięstwo 1:0 na wyjeździe z amatorskim Treibachem w pierwszej rundzie Pucharu Austrii.

To był ich pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie i mimo, że byli nastawieni na łatwe zwycięstwo z większą przewagą, jedyne, co zrobili, to strzelili jedynego gola w szóstej minucie doliczonego czasu za sprawą Burgstallera, i tym samym awansowali dalej.

Poza tym generalnie prezentowali się dobrze podczas meczów przedsezonowych, mając ich sporo i wyglądając przyzwoicie w zwycięstwach nad Neusidel i Lafnitz, także w przegranej 2:3 z AEK Larnaka i remisie 3:3 ze szkockimi gigantami Celtickiem.

Zawodnicy, którzy nie grali w meczu pucharowym, następnego dnia odnieśli zwycięstwo 1:2 nad Admirą.

Obrońcy Querfeld (5/0), Hofmann (14/0), pomocnicy Petrovic (21/0), Schuster (4/0), nowo pozyskany Kerschbaum, napastnicy Druijf (10/5) i Demir (11/1) nie zagrają dzisiaj. Statystyki pochodzą z poprzedniego sezonu.

Lechia Gdańsk była jednym z lepszych zespołów w poprzednim sezonie, ale potrzebowała większej stabilności i pewności w defensywie w meczach wyjazdowych, aby w pełni powalczyć o tytuł.

W pierwszej rundzie nie mieli trudnego zadania, wykazując się znacznie większym doświadczeniem na takich meczach, i wygrali u siebie z Akademiją Pandev 4:1, co stanowiło świetną podstawę do spokojnego podejścia do rewanżu. Mimo że było to przekonujące zwycięstwo, prawda jest taka, że ​​ich przeciwnicy sami stworzyli sporo okazji.

Mimo to wyglądali lepiej również w drugim meczu, odnosząc zwycięstwo 1:2 w nieco bardziej spokojnym podejściu, ponieważ ich awansi tak nie był zagrożony.

Zimny prysznic przyszedł w pierwszej kolejce polskiej Ekstraklasy, w której Lechia przekonująco przegrała 3:0 na wyjeździe z Wisłą Płock (tracąc dwie bramki w ostatnich piętnastu minutach meczu).

Środkowy obrońca Nalepa (28/1 ostatni sezon) i ofensywny pomocnik Terrazzino (22/4 ostatni sezon) nie są pewni występu.

Żadna z dwóch drużyn nie wydaje się być w najlepszej możliwej formie, mimo że obie miały przyzwoite wyniki w przedsezonowych grach.

Rapid Wiedeń miał tylko jeden mecz o stawkę w nowym sezonie, podczas gdy Lechia zdecydowanie ma więcej takich minut w nogach i powinna być dość konkretna w ataku na przeciwnika, który i tak woli styl ofensywny.

Łącznie aż 3333zł w bonusach do odebrania w LVBET!
Może sprawdzisz to teraz?
Author: Isobel Hughes